שיקום אורטופדי

טיפול בעקמת בבת-ים

טיפול בעקמת בבת-ים דורש התייחסות מקצועית לעניין. אנו מקדישים תשומת לב מיוחדת לטיפול בעיסוי בשל יכולתו להפחית כאבי גב כרוניים הקשורים לעקמת. אנו משתמשים בשילוב של משיכות עיסוי, לחיצה מתמדת. וגם מיצוב ומתיחות כדי לסייע לאיזון השרירים בגב ובגוף וזה מפחית את תסמיני העקמת.

במשך עשרות שנים, הפלטה והתמזגות עמוד השדרה היו רק אפשרות לטיפול בעקמת. עם זאת, מכיוון שמחקר גדל והולך שופך אור חדש על מצב מורכב זה. חולים מחפשים ובוחרים באפשרויות פחות פולשניות.

עיסוי זכה לתשומת לב רבה בקרב הלקוחות, בזכות יכולתו להפחית את כאבי הגב הכרוניים הקשורים לעיתים לעקמת. מטפל בעיסוי מיומן יכול להשתמש בשילוב של משיכות עיסוי. לחץ מתמשך, מיקום ומתיחות בכדי לסייע באיזון שרירי הגב והגוף ולהקל באופן זמני על תסמיני העקמת.

בעוד שטיפולי עיסוי בעקמת טיפול בבת-ים אינם יכולים לתקן את הסיבה הבסיסית. מחקרים רפואיים מצאו כי הם יכולים לספק הקלה זמנית מכאבי עקמת ותסמינים אחרים. ישנם שני סוגים עיקריים של עיסוי שיכולים לעזור: טיפול גולגולתי-סקרלי ועיסוי רקמות עמוק.

יישום מתאים של טיפול גולגולתי-סקרלי ועיסוי רקמות עמוק יכולים לספק הפוגה למתיחות יתר ולשרירים מתוחים יתר על המידה. ובכך להפחית את הלחץ בעמוד השדרה המקומט. אף שלא אחת מאפשרויות הטיפול לתיקון מצב זה, טיפול עיסוי יכול לסייע בהקלה בכאבי גב. כתוצאה מכך, נשימה רדודה, סיאטיקה, כאבי ראש ונדודי שינה הנגרמים על ידי מבנה עמוד השדרה החריג.

מטופלים רבים תוהים אם עקמת מצריכה עיסוי במיוחד מכירופרקטור, או שמא מטפל בעיסוי מספיק. למרות שיש הבדלים משמעותיים בכמות ורמת ההכשרה בין רופא לרפואה כירופרקטיקה למטפל בעיסוי מורשה. ההסמכה מבוססת על רמת מיומנות פרטנית, ניסיון בטיפול בחולים עם עקמת, והתעניינות אישית בשליטה במלאכתם. למעשה, כירופרקטורים רבים מעסיקים מטפלים בעיסוי מקצועי כחלק מהצוות במשרה מלאה עבור מקרים מיוחדים הדורשים מיומנות וניסיון רב.

יתרונות טיפול בעקמת בבת-ים – בעזר עיסוי

הקלה בכאב אינה היתרון היחיד של טיפול עיסוי רגיל. עבור הסובלים מעקמת, העיסוי מציע שורה של השפעות מועילות אחרות שיכולות לסייע בשיפור חיי היומיום שלהם. לדוגמה, זה יכול לקדם:

הגברת המודעות לגוף

חוסר מודעות לגוף יכול להיות גורם מרכזי בהתקדמות העקמת. במחקר אחד, מטופלים שהתמקדו בבניית מודעות לגוף הראו שיפור בתסמיני העקמת שלהם. טיפול עיסוי מסייע לך להתאים עמוק יותר לגופך, אשר יאפשר לך לשנות הרגלי תנועה שתורמים לעקמת תפקודית.

שינה טובה יותר

לעיתים קרובות קשה לסובלים מעקמת למצוא תנוחת שינה נוחה, ורבים מהם סובלים מנדודי שינה כתוצאה מכך. מחקר מקרה אחד מצא כי בנוסף להקלה על הכאב, עיסויים פעמיים בשבוע שיפרו את יכולתו של המטופל לישון.

ניידות משופרת

המטופל יגלה גם יכולת מוגברת לבצע פעילויות יומיומיות. הסיבה לכך היא שטיפול בעיסוי מגביר את תנועתיות עמוד השדרה ומאזן את השרירים בגב, וכתוצאה מכך פונקציונליות רבה יותר.

בריאות הנפש בריאה

עיסוי מסייע בהפחתת פעילות הנפש, ומשחרר יותר אנרגיה לריפוי. זה גם משחרר מתח, שיש לו השפעות פסיכולוגיות ופיזיות. במחקר אחד, מטופלים שקיבלו טיפול בעיסוי עקמת הראו שיפור מיידי ברווחתם הנפשית.

טיפול בשרירים מתוחים

במהלך טיפול בעקמת בבת-ים נמתחים שרירים מתוחים, מה שמאפשר לדם לזרום בצורה חופשית יותר בגוף. הדחיפה במחזור עוזרת להגביר את הגמישות ולתמוך בריפוי בשרירים המקיפים את עמוד השדרה.

לסיכום

ניהול כאב ממלא תפקיד חשוב במינימום ההשפעה של עקמת, אך זהו רק חלק אחד מכל תוכנית טיפול בעקמת. כדי להביא להפחתה ארוכת טווח של תסמיני העקמת, יש צורך בהסבה עצבית-שרירית. ביצוע התרגילים הנכונים יוצר זיכרון שרירים חדש ומסייע בפיתוח התיאום הדרוש לייצוב עמוד השדרה והפחתת העקמומיות.

אף על פי שאף טיפול יחיד אינו יכול לרפא עקמת, עיסוי גב ממלא תפקיד תומך בהפחתת כאב, בשיפור הפונקציונליות ובשיפור יעילותם של טיפולים אחרים. בעזרת שילוב נכון של טיפולים, המטופלים יכולים להגיע לתוצאות משמעותיות לטווח הארוך.

דברו איתנו, והתחילו חיים חדשים בעזקת הטיפולים שלנו.