עיסוי בבת ים

עיסוי בבת ים ע"י מקצוענים

בכל הנוגע למנוחה, ישנם כמה דברים שכולנו חושבים עליהם. כגון: יום בספא, התארגנות ליד המדורה, שהייה במיטה עד השעה 14:00. וכמובן לעשות עיסוי בבת ים. ולמרות שעיסוי יכול בצורה מדהימה לעזור לך להירגע, יש לו גם יתרונות טיפוליים יותר.

המונח "עיסוי" עצמו מקיף למעשה מגוון רחב של סוגים שונים של עיסוי. החל מעיסוי שוודי (הסוג הנפוץ ביותר) וכלה בעיסויים בעלי מטרה ממוקדת וספציפית יותר. כמו עיסוי רפואי, עיסוי בבית הלקוח, שיקום אורטופדי ועוד. 

טיפול בעיסוי הוא גישה טיפולית שגוברת בביקוש ובפופולריות. פעם זה נחשב לגישה אלטרנטיבית או שולית, אבל עכשיו הוא נהיה הרבה יותר מיינסטרימי. חשוב מכך, כעת, כאשר טיפול בעיסוי נחשב לאופציה טיפולית רגילה, חברות ביטוח רבות מעניקות כיסוי למפגשי טיפול.

צורת טיפול זו כוללת טכניקות מעשיות להגברת זרימת הדם, הפגת מתח, הפחתת מתח. ובנוסף, הקלה בחרדה, שיפור שינה וקידום הרפיה בכל הגוף. כמו גם יתרונות רבים אחרים. אזורי הרקמות הרכות בגוף כוללים את השרירים, הגידים, רקמת החיבור וכו'. אם מישהו מתוח וזקוק לשחרור, או שנפצעו וסובל מפגיעה נרחבת בשרירים ו / או ברקמות העצבים הפוגעות בגופם. טיפול בעיסוי עשוי להיות שווה לחקור. להלן כמה יתרונות של עיסוי.

עיסוי – האם הוא מרגיע?

כאשר הגוף מתוח ומתח הוא מייצר רמות לא בריאות של הורמון הלחץ הידוע, קורטיזול. אשר יכול לתרום לעלייה במשקל, חוסר שינה, בעיות עיכול וכאבי ראש. הוכח כי טיפול עיסוי בבת ים מוריד את רמות הקורטיזול בגוף. זה מאפשר לגוף להיכנס למצב התאוששות. יתר על כן, צורת טיפול זו מעוררת גם תחושות מתמשכות של הרפיה, שיפור מצב הרוח והפחתת רמות לחץ.

הפחתת מתח

לא רק שטיפולי עיסוי בבת ים יכולים לסייע בהפגת מתחים. אלא שמפגשי עיסוי קבועים אצלנו לאורך זמן ממושך יכולים להגביר את רמות האנרגיה. וגם להפחית את הכאב ולעורר אנשים ברמות הפיזיות והרגשיות.

הפחתת לחץ דם

זה יכול לסייע בהורדת לחץ הדם – נמצא כי מפגשי טיפולי עיסוי בבת ים קבועים מפחיתים את רמות לחץ הדם. למעשה, כמה מחקרים ארוכי טווח הראו שתוכנית עיסוי עקבית יכולה להפחית את לחץ הדם. יתר על כן, זה יכול גם להפחית את רמות הקורטיזול בגוף. יתר על כן, פגישות עיסוי עקביות יכולות גם להפחית את מקורות ההדק לחרדה, עוינות, מתח ודיכאון. בתורו, רמות לחץ דם נמוכות יכולות גם להפחית את הסיכון להתקף לב, שבץ מוחי ו / או אי ספיקת כליות, כמו גם בעיות בריאותיות רבות אחרות.

הרפיית שרירים

מטרת הטיפול בעיסוי היא לכוון את מקור הכאב בגוף באמצעות סילוק שרירים מתוחים. הגברת הגמישות ומתן הרפיה לשרירים הפגועים כמו גם לגוף כולו. עיסוי גם מקדם את זרימת הדם לשרירים הפגועים או הפצועים, מה שמגדיל את החומרים המזינים והחמצן לרקמות הפגועות. בתורו, פעילות מוגברת זו לאתרים הנגועים מפחיתה נוקשות ובצקת (נפיחות) בשרירים ובמפרקים. וכן מגבירה את הגמישות כדי לעזור להפחית את הכאב. יתר על כן, צורת טיפול זו משחררת גם אנדורפינים (הורמונים הורגים כאב), המגבירים את רמות הדופמין והסרוטונין בגוף. הורמונים אלה מסייעים לגוף בדרכים רבות – פיזית וגם רגשית. לדוגמה, הם מקדמים ריפוי, טיפול בכאב ורגשות אופוריה, כמו גם עוזרים להרגעת העצבים.

עיסוי בבת ים 2

שיפור המחזור 

אין לזלזל בתועלת ארוכת הטווח של הטיפול בעיסוי. מחזור משופר הוא חלק מאפקט כדור שלג. המתרחש בגוף כתוצאה מקבלת טיפול עיסוי קבוע על בסיס עקבי. הסיבה לכך היא כי זרימה תקינה מביאה לשרירים פגועים. נוקשים ומתוחים את אספקת הדם העשירה להם הם זקוקים כדי לקדם ריפוי.

יתר על כן, עיסוי מקדם גם זרימה משופרת באמצעות שימוש בלחץ מעשי המעביר את הדם באזורים הפגועים והפקוסים בגוף. בתורו, שחרורו של אותו לחץ גורם לדם חדש לזרום לרקמות. יתר על כן, פעולת הסחיטה, הסיבוב והמשיכה של טכניקת העיסוי מסירה גם חומצת חלב מרקמות השריר. כתוצאה מכך, פעולה זו משפרת את זרימת נוזלי הלימפה, המובילה מוצרי פסולת מטבולית מהאיברים הפנימיים והשרירים. בתורו, זה גורם לרמות לחץ דם נמוכות יותר ולשיפור תפקוד הגוף הכללי.

שיפור יציבות הגוף

אנשים רבים חווים כאבי גב, צוואר ושרירים ממגוון מקורות. עם זאת, הגורם העיקרי לכאב זה נובע מיציבה לקויה. למעשה, כאבי גב כרוניים, שהם הסיבה הראשונה להחמצת ימי עבודה והגורם השני בשכיחותו לנכות. הם לרוב תוצאה של יציבה לא נכונה או לקויה בזמן עמידה ו / או ישיבה. יתר על כן, עודף משקל, יציבה לקויה ותנועות חוזרות או שימוש יתר יכול גם לתרום למתח על הגב ואזורי הבעיה הפוטנציאליים האחרים. כתוצאה מכך, המתח הנוסף גורם לעיתים קרובות לעוויתות, כאבים ושרירים מתוחים בירכיים, בשרירים, בגב, בצוואר וברגליים.

טיפול עיסוי יכול לעזור להחזיר את הגוף ליישור תקין. למעשה, שיפור היציבה של האדם יכול להיות אחד ההיבטים המועילים והמרגיעים ביותר בטיפול בעיסוי. עיסוי מאפשר לגוף להירגע ולשחרר את השרירים המתוחים וכואבים באמצעות יציבה רעה. בתורו, זה מאפשר לגוף להתמקם ביציבה האורגנית וללא כאבים. כחלק מתוכנית טיפול עיסוי עקבית, שרירי הגוף משוחררים ונינוחים. יתר על כן, למפרקים יש חופש גדול יותר, גמישות, טווח תנועה ונקודות לחץ מוקלות. כתוצאה מכך, הגוף מסוגל למקם את עצמו בתנוחה אורגנית ובריאה. בקיצור, טיפול עיסוי מסייע בתיקון העמדות והתנועות שהתפתחו לאורך זמן כתגובה לכאב.

מערכת חיסונית

זה יכול לעזור בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף – מפגשי עיסוי קבועים מספקים יתרונות רבים לגוף האדם. עובדה ידועה היא כי אנשים החווים רמות מתח גבוהות חשופים יותר למחלות ולפציעות. כאשר מתח משולב עם הפרעות שינה ותזונה לקויה, ההשפעה מופנית למערכת החיסון של הגוף. יכולתו להגן על עצמה באופן טבעי מפני זיהומים, פתוגנים וחיידקים מצטמצמת מאוד. יש שתוהים כיצד טיפול עיסוי מיטיב עם מערכת החיסון. מחקרים הראו כי מפגשי עיסוי קבועים לא רק מסייעים בהפחתת לחץ, אלא יכולים גם להגביר את יכולת הציטוטוקסיות של מערכת החיסון. רמת הפעילות של "תאי הרוצח" הטבעיים של הגוף. ומשפרים את יכולתו של הגוף לספק הזנה. יתר על כן, טיפול בעיסוי יכול להיות תוספת נהדרת לכל תוכנית אימונים. בדומה לאימון קבוע יכול לשמור על כוונון הגוף, עיסוי קבוע יכול לעזור לשמור על מערכת החיסון חזקה ועמידה.

לאחר שנחשב לגישה אלטרנטיבית או שולית, עיסוי כיום הוא הרבה יותר מרכזי וצומח בפופולריות. חשוב מכך, כעת, כאשר טיפול בעיסוי נחשב לאופציה טיפולית רגילה, חברות ביטוח רבות מעניקות כיסוי למפגשי טיפול. צורת טיפול זו כוללת טכניקות מעשיות להגברת זרימת הדם, הפגת מתחים, הפחתת מתח, הקלה בחרדה, שיפור שינה וקידום הרפיה בכל הגוף, כמו גם יתרונות רבים אחרים.

ליצירת קשר ולתיאום מפגש נא להתקשר לטלפון 052-4258149

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *