עיסוי נשים בהריון

עיסוי נשים בהריון

בטן כבדה. גב כואב. רכבת הרים רגשית. ברוכים הבאים להריון!

נשים רבות שואלות האם עיסוי הוא דרך בטוחה להקל על גורמי הלחץ הגופניים והנפשיים הללו. התשובה היא: באופן כללי, כן.

הוכח כי העיסוי מספק יתרונות רבים. כולל תחושת בריאות, שיפור הרפיה ושינה טובה יותר. אבל טכניקות מסוימות ונקודות טריגר בגוף יכולות לגרום להתכווצויות ולעבודה מוקדמת, ולכן חיפוש מומחים הוא חיוני. עיסוי טרום לידתי הינו הסמכה מיוחדת. ומעסים העוסקים בו מקבלים השכלה מתקדמת בטכניקות בטיחותיות לנשים בהריון.

הדבר הראשון שאני אומר ללקוחות בזמן העיסוי הוא לנסות לא להרגיש מודעים לעצמם. מטפל בעיסוי אינו שיפוטי. מעסים רואים את גוף האדם כמו שאמן רואה בד. המטרה שלנו היא לעזור לך להרגיש פחות כאב והרפיה גדולה יותר. בהערה זו, הפרטיות שלך חשובה מאוד. מטפל בעיסוי מקצועי לעולם לא יבקש ממך לחשוף יותר מהגוף שלך ממה שנוח לך להציג. אם אתה מרגיש לא בנוח מסיבה כלשהי, הקפד ליידע את המטפל שלך מיד.

לבסוף, חשוב להרטיב לפני הפגישה שלך. נשים בהריון דורשות צריכת נוזלים נוספת בכל מקרה. לכן שתו כמה כוסות מים נוספות לפני ואחרי הפגישה.

כל מי שעבר עיסוי מקצועי יודע שהגוף והנפש מרגישים טוב יותר אחר כך. וכך גם בעיסוי נשים בהריון, שיכול להרגיש נפלא במיוחד כאשר משקל נוסף ושינויים ביציבות הגוף מעוררים כאבים חדשים.

הנה כל מה נשים צריכות לדעת על קבלת עיסוי בהריון:

מהו עיסוי טרום לידתי?

עיסוי נשים בהריון מותאמים לשינויים האנטומיים שאת עוברת במהלך ההריון. בעיסוי מסורתי את עשויה להשקיע חצי מהזמן בשכיבה על הבטן עם הפנים כלפי מטה. וחצי מהזמן כלפי מעלה. עמדה המפעילה לחץ על כלי דם גדול שיכולה להפריע לזרימת הדם. לתינוקך ותשאיר לך תחושת בחילה.

אך ככל שהצורה והיציבה משתנים, מטפל בעיסוי יעשה התאמות עם מערכות ריפוד מיוחדות המאפשרים לך לשכב עם הפנים כלפי מטה. תוך מתן מקום לבטן ולחזה הגדל שלך. או שאת יכולה לשכב על הצד שלך עם תמיכה של כריות.

עיסוי לנשים בהריון

האם נשים בהריון יכולות לקבל עיסוי?

עיסויים טרום לידיים נחשבים בדרך כלל בטוחים לאחר השליש הראשון. כל עוד את מקבלת אור ירוק מהמתרגל שלך ואת נותנת למטפל שלך לדעת שאתה בהריון. אך תרצי להימנע מעיסוי במהלך שלושת חודשי ההריון הראשונים מכיוון שהוא עלול לעורר סחרחורת ולהוסיף לבחילות בוקר.

למרות מיתוסים שאולי שמעתם. אין כפתור הוצאת קסם שישבש בטעות את ההריון, ואין הרבה הוכחות מדעיות מוצקות לכך שלסוגים מסוימים של עיסוי יש השפעה כזו או אחרת. חלק מהמטפלים נמנעים מנקודות לחץ מסוימות. כולל זו שבין עצם הקרסול והעקב, בגלל החשש שהוא עלול לעורר התכווצויות. אך הראיות בשאלה האם עיסוי אכן יכול להניע את הלידה אינה חד משמעית (עד שאין).

אם את במחצית השנייה של ההריון (לאחר החודש הרביעי), אל תשכבי על הגב במהלך העיסוי. משקל התינוק והרחם שלך יכול לדחוס את כלי הדם ולהפחית את זרימת הדם לשליה שלך. ויוצר יותר בעיות ממה שכל עיסוי יכול לרפא.

ואל תצפי לעבודות רקמות עמוקות על הרגליים במהלך עיסוי טרום לידתי. למרות שהלחץ העדין בטוח (ויכול להרגיש שמימי!). נשים בהריון רגישות במיוחד לקרישי דם, שעבודת עיסוי עמוקה יכולה לעקור אותן. זה, בתורו, יכול להיות מסוכן. על חלקי גוף אחרים, הלחץ יכול להיות יציב ועמוק או עדין ככל שתרצה. תמיד תקשר עם המטפל שלך על מה שמרגיש טוב – ואם משהו מתחיל לכאוב.

דבר נוסף שכדאי לזכור. בעוד שכל מעסה יכול, באופן תיאורטי, לעבוד על נשים בהריון, עדיף לפנות למומחה שיש לו לפחות 16 שעות השתלמות בעיסוי אימהי. (אין הסמכה ספציפית, לכן עליך לשאול בעת קביעת התור.) כך תוכל להיות סמוך ובטוח שאתה בידי מישהו שיודע בדיוק כיצד להקל על כל כאב ולחץ הקשור לאנטומיה המשתנה שלך.

לבסוף, בדוק תמיד עם הרופא המטפל לפני קבלת עיסוי טרום לידתי – במיוחד אם יש לך סוכרת, מחלת בוקר, רעלת הריון, לחץ דם גבוה, חום, וירוס מדבק, כאבי בטן או דימום – הם סיבוכים שעלולים לגרום לעיסוי במהלך ההיריון להיות מסוכן.