שיקום אורטופדי

שיקום אורטופדי בבת ים

הרופא שלך עשוי להציע שיקום אורטופדי בבת ים כחלק מתוכנית ההחלמה שלך לאחר ניתוח, מחלה או אירוע רפואי חריף. אם אתה תוהה איך זה נראה ולמה לצפות בפגישות שלך, המשך לקרוא כדי למצוא את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר.

למידה נוספת על השיקום עוזרת לך לעטוף את דעתך סביב מה שאתה עומד לחוות ואת האסטרטגיה של התמונה הגדולה מאחורי האופן שבו זה עוזר.

מהו שיקום אורטופדי בעיר בת ים?

זוהי גישה טיפולית להחלמה, שמטרתה לתקן מגבלות שלד-שריר ולהקל על כאבים מטראומה, מחלה או ניתוח. מערכת השלד והשרירים מורכבת משרירים, עצמות, מפרקים, רצועות, גידים, סחוס כך שגמילה אורתופדית יכולה לטפל בכל אחד מאותם מבנים. בנוסף, שיקום אורטופדי, או גמילה, היא תוכנית בפיקוח רופא המסייעת לאנשים להחלים מפציעות שלד-שלד, מחלות או ניתוחים. זה כולל מצבים המשפיעים על השרירים, העצמות, המפרקים, הרצועות והגידים. זה יכול להחזיר תנועה, תפקוד, גמישות וכוח לחלק הגוף הזקוק לשיקום. זה יכול גם להפחית את הסימפטומים ולשפר את איכות חייך תוך כדי התמודדות עם נושא אורטופדי. זה יכול גם לעזור לך למנוע בעיות עתידיות. שם נוסף לתכנית מסוג זה הוא שיקום שלד-שלד.

כיצד זה מתבצע בבת ים?

השיקום אורטופדי בבת ים מתקיים במסגרות רבות. בבית החולים הוא חלק מהטיפול שלאחר הניתוח ועוזר לך לעבור בבטחה להיות בבית. לפעמים אנשים צריכים ללכת למרכז גמילה לקבלת תשומת לב נוספת לפני שהם הולכים הביתה. גמילה אורתופדית לרפואה החוץ זמינה במסגרות רבות. זה כולל מרפאות בתי חולים, משרדי רופאים, מרפאות אורטופדיות עצמאיות ומועדוני בריאות.

במהלך שיקום אורטופדי בבת ים, המטפל מעריך את מצבך, מגבלתך, הסימפטומים, רמת הכאב והמלצות הרופא המפנה. יחד תוכלו לדון ביעדים אישיים לשיקום ולעצב תוכנית טיפול פרטנית. מומחי גמילה משתמשים במדידות אובייקטיביות כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך, כגון טווח תנועה, חוזק ורמות כאב. המטפל שלך ישתף את הרופא שלך בהתקדמות שלך.

מהם הסיכונים והסיבוכים האפשריים של השיקום?

באופן כללי, ישנם מעט סיכונים בשיקום הזה. הבעיה העיקרית תהיה טיפול לא יעיל וכתוצאה מכך לבעיות או תסמינים מתמשכים. אתה יכול להפחית את הסיכון לכך על ידי ביצוע בקפידה אחר תוכנית הטיפול שלך. הקפד לספר לרופא או למטפל על כל עלייה בכאב או תסמינים אחרים גם כן. עליך לדון גם בתכנית הגמילה שלך עם הרופא והמטפל לפני שתתחיל אותה. שאל אם ישנם סיכונים ספציפיים וכיצד ניתן למנוע אותם.

למה אני יכול לצפות לאחר השיקום?

הידיעה למה לצפות מקלה על התכנון וההכנה לשיקום מוצלח. במהלך תוכנית הגמילה שלך, המטפלים שלך יעריכו את התקדמותך וימליצו על כל שינוי שנדרש. המנתח האורתופדי שלך ימשיך לפקח על התוכנית שלך ולקבל עדכונים מהמטפלים שלך. זה מעדכן את כל חברי צוות הגמילה לגבי ההתקדמות שלך. כשתגיע ליעדי הגמילה שלך, המטפל שלך יכול לשחרר אותך מהתכנית. לפני שאתה עוזב, המטפל שלך ילמד אותך אסטרטגיות ניהול עצמי שתוכל להשתמש בו בבית.

מטרת שיקום אורטופדי

טכניקות ושיטות הטיפול במחלות ובמצבים הרלוונטיים מוגדרות בהתאם למטרות הטיפוליות ולגיל המטופלים. המטרה העיקרית של שיקום אורטופדי היא לאפשר למטופלים לשקם את התפקוד הראשוני הפגוע. ובכך להחזיר את מצבם למה שהיה לפני תחילת המחלה או לשפר אותה, כך שיוכלו ליהנות מרמת אוטונומיה המתאימה ל חיים עצמאיים. תכנית השיקום נועדה להאיץ את תהליך ההתאמה הפסיכו -חברתית. לשם כך, הצוות תכנן מספר תוכניות שיקום אשר, בהתבסס על הידע המדעי המתקדם ביותר, עוסקות הן בשלב ההערכה האבחנתית המקיפה והן בשלב הטיפול באופן רב-תחומי-בין-תחומי, המשלב טכניקות הערכה ושיקום מסורתיות עם תוכניות חינוך וריפוי בעיסוק.

תוכנית אישית

תכנית השיקום האישית מורכבת, מותאמת לצרכי המטופל. ומשתמשת בטיפולים שונים שמטרתם להשיג התאוששות מרבית של התנאים התפקודיים והניידות של המטופל. כגון שליטה בכאבים, התמודדות עם הסיבוכים המשניים של חוסר תנועה או קשיחות, גירוי תנועתיות פעילה, תיאום מוטורי ויציבה. תכנות מחדש על מנת לשחזר את סכמת הגוף. הגישות שאומצו, במיוחד עם קשישים, קשורות ישירות להשלכות העלולות להיות דרמטיות של אי-ניתוק ממושך. ואכן, ההשלכות התפקודיות של מקרים הכוללים את הגפיים התחתונות יהיו חמורות הרבה יותר. מכיוון שהן משפיעות על אמבולציה וכתוצאה מכך על האוטונומיה הבסיסית של המטופל. במקרים כאלה, הסיכונים לרגרסיה פסיכו-מוטורית כה משמעותיים. עד שהמטרה העיקרית היא לעבור את שלבי תוכנית השיקום במהירות האפשרית כדי להימנע מהפרעה בשיווי המשקל התפקודי של המטופל.